Anyone in Romania got the update to pie?

And  if you did, on what network?

Anyone in Romania got the update to pie?

Adrian Dinis Adrian Dinis
 /  edited December 2018
And  if you did, on what network?
Tagged:

Best Answers

• vasi vasi
     /  Accepted Answer
    On RDS not yet.
  • Adrian Dinis Adrian Dinis
     /  Accepted Answer
    Merci, o să încerc mâine :)
  • Adrian Dinis Adrian Dinis
     /  Accepted Answer
    Merci, a funcționat, tocmai am primit update-ul la android 9

Answers

• Ki bal boki aso be tohti sobai. Aku buji puwa nai..kindly English used kribi hot . community t kotha patila. Buji Pali ne ssobai ne Val koi bujabo lgibo
  • Spotless2 Spotless2
     / 
    user1533442057769 said:
    Salut salut. Da eu sunt la zi cu update.urile .. Hai sa iti zic **** am facut pentru ca sunt la abonament la Digi si nici eu nu as fi primit update.ul nici pana in ziua de azi .. Mai intai pur si simplu baga in telefon un sim Telekom si probabil ca o sa primesti update.ul .. Daca nu anunta ma si iti explic mai detaliat ..

Salut! Am și eu tot Digi și nu am primit nimic. Am luat de la cineva o cartelă de Telekom și am băgat o dar inca nu apare update. Ai putea sa mi spui mai detaliat ce sa fac? [email protected] daca ai nevoie de mail. Multumesc
  • Subt abonat digi dar nu am nici Android 9 si nici ultimul patch. Nu am de unde sa fac rost de o cartela ca telekom. Sa sun la digi oare ?
  • Sunt abonat si la Orange si la DIGI (am 2 simuri) si nu am primit nici eu update-ul la Android 9. Am sa incerc sa scot cartelele si sa pun una de Vodafone  :) Sa vedem asa.
  • Salutare tuturor
    Am reusit sa-mi fac update-ul cu o carela prepay de la Vodafone care nici macar nu mai e activa adica e in perioada de gratie. Totul a decurs fara probleme. Am pus inapoi simurile de la Orange si DIGI si sunt curios daca patch-urile de securitate viitoare am sa le pot instala. Daca nu pun iarasi cartele de vodafone. 
    Toate cele bune!
  • Chips Chips
     / 
    Salutare tuturor.
    Nu reusesc sa ii fac update la 9, am incercat cu cartela Digi, Telekom si nu vrea deloc.
    Mentionez ca am facut toate update-uri care le aveam de facut si atat, in rest nu vrea sa treaca de la 8 la 9.
    Am un nokia 3.1 plus varianta cu 32 de gb stocare.
    **** as putea sa ii fac update inafara de manual update?
  • Chips said:
    Salutare tuturor.
    Nu reusesc sa ii fac update la 9, am incercat cu cartela Digi, Telekom si nu vrea deloc.
    Mentionez ca am facut toate update-uri care le aveam de facut si atat, in rest nu vrea sa treaca de la 8 la 9.
    Nu vrea pentru ca probabil ai vreo varianta vanduta de QuickMobile, niste tepari.

Vand telefoane facute pentru China, le-am facut si plangere la OPC, recomand sa faci si tu.

Am vorbit cu suportul clienti Nokia, le am dat IMEIUl si mi au zis clar ca e un telefon destinat pietei din China si deaia nu face update.
  • Chips Chips
     / 
    ciolan said:
    Chips said:
    Salutare tuturor.
    Nu vrea pentru ca probabil ai vreo varianta vanduta de QuickMobile, niste tepari.

Vand telefoane facute pentru China, le-am facut si plangere la OPC, recomand sa faci si tu.

Am vorbit cu suportul clienti Nokia, le am dat IMEIUl si mi au zis clar ca e un telefon destinat pietei din China si deaia nu face update.
    Vad ca telefon meu e luat de la acest distribuitor WORLD COMM TRADING GFZ SRL si vandut in magazinul Altex.
    Oricum le-am trimis un support la nokia cu acel cod 00WW_1_31K_SP02 , lansat in ianuarie pe data 15 2019, care indica ultimul update de securitate care a fost instalat si i-am intrebat in cat timp o sa imi vina si mie update-urile la telefon ca sa trec la android. Pe langa asta, am vorbit cu un baiat de la telecomunicati din Altex si mi-a spus sa mai astept pentru ca stam in Romania si la noi mereu apar update si restul mai greu fata de restul europei. 
    Poate am noroc sa fie un telefon pentru Europa si nu pentru china si vandut in Romania, o sa mai astept cateva lunii ca poate da bunul Dumnezeu si imi vine si mie odata update la telefon.
  • Chips Chips
     / 
    Chips said:
    ciolan said:
    Chips said:
    Salutare tuturor.

Vad ca telefon meu e luat de la acest distribuitor WORLD COMM TRADING GFZ SRL si vandut in magazinul Altex.
    Oricum le-am trimis un support la nokia cu acel cod 00WW_1_31K_SP02 , lansat in ianuarie pe data 15 2019, care indica ultimul update de securitate care a fost instalat si i-am intrebat in cat timp o sa imi vina si mie update-urile la telefon ca sa trec la android. Pe langa asta, am vorbit cu un baiat de la telecomunicati din Altex si mi-a spus sa mai astept pentru ca stam in Romania si la noi mereu apar update si restul mai greu fata de restul europei. 
    Poate am noroc sa fie un telefon pentru Europa si nu pentru china si vandut in Romania, o sa mai astept cateva lunii ca poate da bunul Dumnezeu si imi vine si mie odata update la telefon.
    Chips said:
    ciolan said:
    Chips said:
    Salutare tuturor.

Oricum le-am trimis un support la nokia cu acel cod 00WW_1_31K_SP02 , lansat in ianuarie pe data 15 2019, care indica ultimul update de securitate care a fost instalat si i-am intrebat in cat timp o sa imi vina si mie update-urile la telefon ca sa trec la android 9. Pe langa asta, am vorbit cu un baiat de la telecomunicati din Altex si mi-a spus sa mai astept pentru ca stam in Romania si la noi mereu apar update si restul mai greu fata de restul europei. 

Sign In or Register to comment.